Psikolog Murat Bilim

Mersin Psikolog Murat Bilim
Mersin Psikolog Murat Bilim

Ne Yapıyorum?

Ben sadece birkaç hafta, bazı durumlarda birkaç saat içerisinde, insanların kendilerini daha iyi hissetmelerini, kendilerine daha fazla güvenmelerini ve daha iyi bir sosyal yaşama sahip olabilmelerini sağlamayı hedefliyorum.

Neden Psikolog olmak istedim?

Hayatımda beni mutlu kılan en önemli etken insanlara faydalı olmaktır. 2003 yılında mesleğime başladığım ilk gün var olan heyecanım sürerken tecrübeme eklediğim 14 yılı en iyi şekilde değerlendirmek için hem kendim eğitimler aldım hem de binlerce insana eğitimler verdim. Mutluluğunu, özgüvenini, cesaretini… ve eklenecek daha birçok konu, olay ve durum var ancak kısacası yaşam kalitesini kaybetmiş birine tekrar gereksinim duyduğu duyguları ve davranışları yaşamasında katkım olduğunu görmek beni oldukça memnun etmektedir.

Size tavsiyem; cesaretinizi toplayıp değişikliğe adım atın.

İlköğretim ve Lise Eğitimini Mersin’de gören Psikolog Murat BİLİM 2003 yılında Dicle Üniversitesinde Psikoloji Eğitimini tamamladı.Mersin’de Özel-Eğitim veren işitme ve konuşma Bozuklukları ile ilgili bir rehabilitasyon kuruluşunda 1 yıl görev yaptıktan sonra; Sağlık Bakanlığına atandı ve Kahramanmaraş Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak Göksun Devlet Hastanesi Psikiyatri Servisi ve Diyaliz Ünitelerinde 3 yıl görev yaptı.

11 ay süreyle Konya 3. Ana Jet Üssü Psikoloğu olarak askerlik hizmetini yerine getirdi, Adalet Bakanlığına bağlı olarak Adli ve Klinik Psikoloji alanlarında iki buçuk yıl görev yaptı. 2009 yılında kurmuş olduğu Varoluş Psikolojik Danışma Merkezinin adını 2012 yılında Bilinç Merkezi olarak değiştirmiştir ve çalışmalarına devam etmektedir.

Verdiği Konferans ve Eğitimler:

– TRT 1 Ana Haber Bülteninde; ‘’Alkol ve Etkileri’’ ile ilgili ‘’Batıl İnançların Psikolojik Yönü’’ ile ilgili röportajlar verdi. Daha birçok gazete, dergi, e-gazete ve radyolarda röportajları yayınlanmıştır.

– Kahramanmaraş Göksun Devlet Hastanesinde 170 Kişilik Personele; Uzman Doktor, Doktor, Hemşire, Sağlık Memuru, Ebe, Hastane Müdürü ve Diğer Çalışanlara Empati ve Etkili Dinleme, İletişim Becerileri konularında eğitimler verdi.

– Silifke Ceza İnfaz Kurumunda 130 Kişilik Personele; Cezaevi Müdürleri, Gardiyanlar ve Diğer Çalışanlara yönelik olarak İntihar ve Kendine Zarar Verme Davranışı konularında seminer ve eğitimler verdi.

– Mersin Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak SBS sınavına girecek öğrenciler ve ailelerine yönelik Sınav Kaygısı ve Baş etme Yolları Eğitimi verdi.

– Mersin Efor Özel güvenlik Merkezinde yaklaşık 300 Özel Güvenlik öğrencisine Etkili iletişim, empati, stres yönetimi ve beden dili eğitimiverdi.

– Mersin Cumhuriyet İlköğretim Okulunda 350 Öğrenci ve Ailelerine Sınav Kaygısı ve Baş etme Yöntemleri Eğitimi verdi.

– Mersin Yenişehir İlköğretim Okulunda 130 Öğrenci ve Ailelerine Sınav Kaygısı ve Baş etme Yöntemleri Eğitimi verdi.

– Mersin Aydınlıkevler İlköğretim Okulunda 170 Öğrenci ve Ailelerine Sınav Kaygısı ve Baş etme Yöntemleri Eğitimi verdi.

– Mersin Namık Kemal İlköğretim Okulunda 150 Öğrenci ve Ailelerine Sınav Kaygısı ve Baş etme Yöntemleri Eğitimi verdi.

– Mersin Silifke Halk Eğitim Merkezinde ÖSS sınavına girecek olan 500 öğrenciye yönelik olarak Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yöntemlerikonularında eğitim verdi.

– ‘’Suç İşleme Davranışı ve Ekonomik Durum arasındaki ilişki’’ konularında araştırmalarda bulunmuştur.

Aldığı Eğitimler:

– Sağlık Bakanlığının vermiş olduğu eğitimlere katıldı.

– Hipnoz Eğitimini tamamladı, Uluslararası Hipnoz Derneğine üyedir.

– Adalet Bakanlığının düzenlediği eğitimlere katıldı.

-Aile Danışmanlığı eğitimi aldı.